Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2022. December 17. 09:31, szombat | Belföld
Forrás: mti

Szijjártó: a háború okozta európai energiaellátási válság feloldása akkor lehetséges, ha új energiaforrásokat irányítunk a kontine

Szijjártó: a háború okozta európai energiaellátási válság feloldása akkor lehetséges, ha új energiaforrásokat irányítunk a kontine

A háború miatt Európában energiaellátási válság van, amelynek feloldása csak úgy lehetséges, ha \"új energiaforrásokat tudunk Európába irányítani\"- írta szombat reggel Facebook-oldalán Szijjártó Péter.

Hozzátette: ez azonban mindaddig csak álom marad, amíg a megfelelő szállítási útvonalak létre nem jönnek.

A miniszter jelezte, hogy a nap folyamán Bukarestben megállapodást írnak alá Azerbajdzsán, Georgia, Románia és Magyarország vezetői egy, a világon egyedülálló infrastrukturális beruházásról.

A Fekete-tenger alatt létrejövő több mint 1000 kilométeres víz alatti vezeték a Kaszpi-térségben, vagyis az Azerbajdzsánban és Georgiában előállított zöld áramot fogja Közép-Európába, így Romániába és Magyarországra szállítani.

"Az energiabiztonság fizikai és nem politikai kérdés, politikai nyilatkozatok helyett valódi építkezésre van szükség. Ma Bukarestben egy fontos lépést teszünk ebbe az irányba" - zárul Szijjártó Péter bejegyzése.

Fotó: Szijjártó Péter - Facebook

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre