Hírek
2015. Október 22. 08:15, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tóth Erzsébet
Pukkai László könyvbemutatója Kaposszekcsőn

Kaposszekcső Község Német Nemzetiségi Önkormányzatának meghívására legújabb könyvét, a Mátyusföldi lexikont mutatta be a Közösségi Házban Pukkai László felvidéki nyugalmazott történelemtanár, helytörténész.
Pukkai László Alsószeliben született 1941. február 17én.
Helytörténész, publicista, magyar-történelem szakos tanár. Számos helytörténeti, gazdaságtörténeti kiadvány szerzőjeként főként Mátyusföld történelmét tárja fel.
Egyetemi tanulmányai befejezését követően 1964-től Alma Materében, a Galántai Magyar Tannyelvű Gimnáziumban magyar-történelem szakos tanárként tevékenykedett nyugállományba vonulásáig, 2001-ig.
Önálló művei:
- A Hanza Szövetkezeti Áruközpont Galánta (1994)
- Mátyusföld I. (2002)
- Gimnázium Mátyusföld központjában 1. (2003)
- Víziók és metamorfózisok fogságában Mátyusföldön (2005)
- Dejiny Javorinky (szlovák nyelvű kiadvány Javorinka történelméről, 2006)
- Gimnázium Mátyusföld központjában 2. (2008)
- A földreformok árnyékában Mátyusföldön 1919-1949 (2010)
- Mátyusföldi lexikon (2014.)
A Mátyusföldi lexikonról
„A lexikonok szerkezetének, összeállításának tanulmányozása során ritkán találkozhatunk hosszúra nyúló előszóval, vagy bevezetővel. - Különösen az életrajzi lexikonok esetében nem. Hogy mégis eltérünk e szokásoktól, azzal magyarázható, hogy távolról sem csak adathalmaz gyűjtése volt a célunk. Az összeállításnál, a személyek kiválasztásánál - hogy e munka megfeleljen küldetésének — bizonyos nevelési, módszertani szempontokat is figyelembe vettünk. Hiszen az alap- és középiskolák feladata többek között - netán küldetése - a tanulók életpályákra való irányítása, felkészítése. „ írta a bevezetőben.
A könyvben 300 Mátyusföldön élő vagy onnan elszármazott személyiség életét mutatja be.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 10:33, csütörtök | Helyi
Tolna vármegye tűzoltói 2025-ben is megküzdenek a lépcsőkkel
Április 12-én, szombaton a „Rollover” névre keresztelt lépcsőfutó bajnokság sorozat idei második versenyét bonyolították le a Balatonon.
2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár
Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.
2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi
Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát
A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.