Hírek
2014. November 10. 09:05, hétfő |
Helyi
Forrás: József Attila Általános Iskola
Német szépkiejtési és mese- és prózamondó verseny eredmények a József Attila Iskolából

Városi és megyei döntőn születtek szép eredmények.
Német szépkiejtési verseny megyei döntő- Bonyhád
2014. október 11-én került megrendezésre Bonyhádon a Petőfi Sándor Gimnázium által meghirdetett német szépkiejtési verseny megyei döntőjére. A verseny két fordulóban zajlott, az elsőben a tanulók egy szabadon választott szöveget olvastak, majd a korcsoport legjobb öt tanulója került a döntőbe. Itt egy kötelező szöveg felolvasása után választotta ki a zsűri az első három helyezettet.
A dombóvári József Attila Általános Iskolát hat tanuló képviselte. Az ötödik- hatodik évfolyamosok versenyében, Elmauer Gréta 6. c. osztályos tanuló döntőbe került, ahol második helyezést ért el (felkészítő: Bauer Attiláné).
Mese- és prózamondó verseny
2014. november 6-án, a Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola által szervezett Mese- és prózamondó versenyen sikeresen szerepeltek a Dombóvári József Attila Általános Iskola tanulói.
Eredmények:
2-3. évfolyam: I.hely – Ignácz András 2. b
III.hely – Juhász Barnabás 3. c
4–5.évfolyam: I.hely –Takács Zoé 5. a
Felkészítőik: Monostori Istvánné (2.b), Kalocsáné Király Mária (3.c),
Bischof Katalin (5.a)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 10:33, csütörtök | Helyi
Tolna vármegye tűzoltói 2025-ben is megküzdenek a lépcsőkkel
Április 12-én, szombaton a „Rollover” névre keresztelt lépcsőfutó bajnokság sorozat idei második versenyét bonyolították le a Balatonon.
2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár
Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.
2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi
Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát
A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.