Hírek
2024. Június 03. 11:58, hétfő | Helyi
Kőszegi Gergő nyerte a Magyar Olimpiai Csapat Nagy Diák Teszt döntőjét

Pintér Szilárd polgármester is gratulált Kőszegi Gergőnek a kimagasló eredményhez.
Közel 22 ezer indulóból dombóvár büszkesége, a 2021-ben Péter Gyula-díjjal kitüntetett Kőszegi Gergő újra bizonyított, és megnyerte a Magyar Olimpiai Csapat Nagy Diák Teszt döntőjét. A jogászhallgatónak nem ez az első győzelme: csapatban már végzett első helyen olimpiai témájú országos versenyen, hiszen kiváló mentora volt a Dombóvári Illyés Gyula Gimnáziumban Dr. Szenyéri Zoltán.
Gergő már rutinos játékosként vett részt a döntőben, ugyanis hét alkalommal jutott már döntőbe csapatával a Mező Ferenc Szellemi Olimpiai Vetélkedőn. Többször kiérdemelte középiskolai tanulmányai alatt a Dombóvár Jó Tanulója, Jó Sportolója címet. Sokoldalúságukat mutatja, hogy egyaránt előkelő helyezésekkel tértek haza országos fizikaversenyekről, valamint szellemi és asztalitenisz diákolimpiákról.
A dombóvári tehetség a Pécsi Tudományegyetemen harmadéves joghallgatója. A tanulás mellett versenyszerűen sportol, a Dombóvári Asztalitenisz Club Egyesület színeiben az NB2-es bajnokságban pingpongozik.
A DUE Médiahálózat és a Magyar Olimpiai Bizottság azzal a céllal indította az edukatív vetélkedőt, hogy a diákokban felkeltse az érdeklődést az ötkarikás eszmék iránt, elmélyítse bennük az olimpiai büszkeséget, információt adjon az olimpiai sportágakról és a korábbi magyar sikerekről. A három fordulóból álló vetélkedősorozat első szakasza online zajlott. A tesztet bárki kitölthette, de a nyereményjátékban csak a 14-24 éves kor közöttiek vehettek részt.
A középdöntőbe az 1000 legeredményesebb játékost hívták meg a szervezők, a döntőben pedig – amit Budapesten, a 31. Országos Ifjúsági Sajtófesztiválon rendeztek meg – a 10 legjobb játékos mérte össze tudását.
Harmadik helyen végzett, és ezzel egy MTB kerékpárt nyert Budai Mátyás. Második lett Jánosik Áron, ő egy Samsung LED Smart televízióval távozhatott a döntő helyszínéről. Az első helyet Kőszegi Gergő kaparintotta meg, és egy Samsung Galaxy S20 mobiltelefonnal gazdagodott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 10:33, csütörtök | Helyi
Tolna vármegye tűzoltói 2025-ben is megküzdenek a lépcsőkkel
Április 12-én, szombaton a „Rollover” névre keresztelt lépcsőfutó bajnokság sorozat idei második versenyét bonyolították le a Balatonon.
2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár
Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.
2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi
Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát
A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.