Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2012. Augusztus 13. 10:06, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Újabb 16 embert állított elő a rendőrség az ozorai fesztiválon

Újabb 16 embert állított elő a rendőrség az ozorai fesztiválon

Újabb 16 embert állított elő a rendőrség az ozorai fesztiválon kábítószerrel való visszaélés alapos gyanúja miatt

további egy embert idegenrendészeti őrizetbe vett, a korábbi razzián őrizetbe vettek pedig előzetesbe kerültek - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivői irodája vasárnap az MTI-vel.

A közlemény emlékeztet arra, hogy a fesztiválon augusztus 9-én, csütörtökön tartott rendőrségi razzián négy embert vettek őrizetbe, 39-et pedig előállítottak és kábítószergyanús anyagokat, kábítószer adagolásához, terjesztéséhez, fogyasztásához szükséges eszközöket foglaltak le.
A rendezvényen az összehangolt akciót követően sem szűnt meg a rendőri ellenőrzés. Pénteken és szombaton "a drogfogyasztásról elhíresült fesztiválon" a hatóság újabb résztvevőket állított elő. Az ellenőrzések során a rendőrség növényi törmelékeket, hasis gyantát és fehér porokat foglalt le, amelyek azonosítása folyamatban van.
A közlemény szerint a bíróság vasárnap elrendelte a csütörtökön őrizetbe vett négy külföldi állampolgár előzetes letartóztatását.
Garamvölgyi László, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken sajtótájékoztatón számolt be a fesztiválon tartott rajtaütésről, amelyben összesen 480 hatósági ember vett részt. Elmondta, hogy a fesztiválon egy külön "drogutca" volt, ahol a lakókocsikon feltüntették, milyen kábítószereket lehet ott kapni. Az esemény szinte valamennyi résztvevője külföldi volt. Közölte azt is, hogy a rendőrségi razzia után az országos rendőrfőkapitány indoklás nélkül visszavonta a sárbogárdi rendőrkapitány megbízatását, és vizsgálatot rendelt el a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságon.
Az 1999-es napfogyatkozás idején a Tolna megyei Ozorához közeli, de már Fejér megyéhez tartozó Dádpusztán tartották az első fesztivált, amelyet 2005 óta minden évben megrendeznek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 10:33, csütörtök | Helyi

Tolna vármegye tűzoltói 2025-ben is megküzdenek a lépcsőkkel

Április 12-én, szombaton a „Rollover” névre keresztelt lépcsőfutó bajnokság sorozat idei második versenyét bonyolították le a Balatonon.

2025. Április 15. 11:00, kedd | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb, heti ajánlata

Best ajánlat!

2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár

Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.

2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi

Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát

A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.