Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2014. Március 12. 11:00, szerda | Helyi
Forrás: Tóth Erzsébet

Ismét kiállítást rendeztek a kaposszekcsői Közösségi Házban!

Ismét kiállítást rendeztek a kaposszekcsői Közösségi Házban!

Március 15. ünnepéhez közeledve, március 8-án nyitotta meg kapuit a Nekem szülőhazám?! című kiállítás a Közösségi Házban.

A kiállítás anyagához hozzájárultak az iskolások, óvodások, a falu helytörténeti gyűjteménye, valamint a falu lakói és ismerőseik. Minden olyan alkotás helyet kapott a kiállítás anyagában, ami valamilyen módon kapcsolódik a hazához, a hazaszeretet fogalmához.
Az óvodások számára saját szülőházuk jelenti a hazát, másnak őseik dicsősége, egy kedves tájról készített kép, és még sorolhatnánk.
Az óvodások és az iskolások műsora után Havasi János újságíró, Kaposszekcső szülötte nyitotta meg a kiállítást. Megnyitójában kiemelte, mindig is büszke volt szülőföldjére, bármerre is járt a nagyvilágban.
A megnyitó után a szépszámú közönség élvezettel szemlélte a kiállított relikviákat, beszélgetett, közös emlékeket elevenített föl.

A kiállítás március 21-ig az alábbi időpontokban látogatható:
március 11., 18.: 9.00-11.00-ig
március 12., 13., 14., 17., 19., 20., 21.: 17.00-19.00-ig

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 11:00, kedd | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb, heti ajánlata

Best ajánlat!

2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár

Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.

2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi

Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát

A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.

2025. Április 11. 10:43, péntek | Helyi

ifj. Karászi Imréről nevezték el a Dombóvári Cséry Lajos Evangélikus Általános Iskola udvarát

A névadással - ahogyan mindenki ismerte - „Imi” nevét és szellemiségét szeretnék tisztelettel és szeretettel őrizni.