Hírek
2023. Április 06. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: NAV
Hamis mobilt kínált az utcai árus

A NAV munkatársai egy közelmúltban megjelent felső kategóriás mobiltelefon utánzatát foglalták le egy utcai árustól Mosonmagyaróvár környékén.
A kereskedelmi forgalomban csak február óta kapható telefon gyors hamisítása még a márkavédelmi képviselőket is meglepte.
A Győr-Moson-Sopron vármegyei pénzügyőrök egy illegális utcai árust ellenőriztek, aki zsebből kínált eladásra okostelefont és okosórát az arra járóknak. Az árus felszólításra átadta a mobiltelefont, valamint az okosórát.
A NAV-osok megállapították, hogy a termékek szemmel láthatóan hamisítványok, amit az árus is elismert. A telefon másfél hónapja érhető el világszerte, így még a gyártó márkavédelmi képviseletét ellátó szakemberek is meglepődtek, mikor a pénzügyőröktől megtudták, hogy a hamisítók már ezt a szériát is másolják. Ennek a típusnak az utánzataival ugyanis még nem találkoztak Magyarországon. A hamis készülékeket lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárást indítottak.
A hamisítványokkal – a jogtulajdonosoknak okozott jelentős kár mellett – a vevőket is megtéveszthetik. Az eddigi tapasztalok szerint a hamis készülékek minősége, tudása jelentősen gyengébb, mint az eredeti termékeké, annak ellenére, hogy külsőre szinte teljesen megegyeznek azokkal. Aki utcán, számla, nyugta és garancia nélkül vásárol ilyen készüléket, szinte biztosan a rossz minőségű hamisítványért fizet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 20. 09:13, vasárnap | Belföld
Nagy István: Felszámolták a rábapordányi telepet, de a vírus megállításához minden állattartó fegyelmezettsége kell
Felszámolták a ragadós száj- és körömfájásvírussal fertőzött rábapordányi állattartó telepet.
2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld
Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat
Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.
2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld
ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése
Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése