Hírek
2018. Június 22. 10:06, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Halálos áldozatuk is van a lengyelországi viharoknak

Egy ember életét vesztette, legalább tízen megsérültek, és mintegy 74 ezer háztartás maradt áram nélkül a Lengyelországon csütörtökön végigsöprő viharok következtében - jelentette péntek reggel a lengyel média.
Az előző napok kánikuláját felváltó viharok a csütörtöki nap folyamán és péntekre virradó éjjel zúdultak az országra. Varsóban és több más településen is homokviharhoz hasonló, hatalmas porfelhőket kavart a szél.
A széllökések sok helyen fákat döntöttek ki, faágakat törtek le, 291 épületet megrongáltak, háztetőket, villanyvezetékeket szakítottak le. A villámcsapások és vezetékszakadások miatt több helyen tűz ütött ki.
Az országos tűzoltóság szóvivője péntek reggel arról tájékoztatott, hogy a viharokban 10 ember megsérült, általában a letört faágak következtében. Több sajtóforrás egy halálos áldozatról is beszámolt.
A tűzoltókat országszerte több mint 4300 alkalommal riasztották. A viharok alatt több mint 330 ezer, péntek reggelre még több mint 74 ezer háztartás volt áram nélkül. A legtöbb áramkiesést (több mint 59 ezer háztartás) a fővárost is magában foglaló Mazóviai vajdaságban tartják számon - közölte a lengyel kormány biztonsági központja (RCB) honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.