Hírek
2012. Február 14. 12:26, kedd |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Ágyútűz alatt az ellenállók központja

Ismét tüzérségi tűz alá vették a szíriai kormányellenes felkelők egyik központjának számító Homsz városát a Bassár el-Aszad államfőhöz hű erők kedden.
Közölték egy emberi jogi megfigyelő szervezet munkatársai szemtanúk beszámolójára hivatkozva.
A kormányerők már több mint egy hete próbálják visszafoglalni Homsz egyes részeit a lázadóktól, a támadásokban feltételezések szerint több százan haltak meg szombat óta.
A keddi „brutális tüzérségi támadás” célpontja a város Bab Amro nevű negyede volt. „Bab Amrót hajnalban kezdték el lőni, öt napja nem volt ilyen heves támadás (a város ellen). Minden percben legalább két tüzérségi lövedék csapódott be” – mondta Rami Abdelrahman, az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontjának (OSDH) vezetője.
A szíriai hadsereg és a dezertőrök között már szinte naponta vannak összecsapások, s félő, hogy a konfliktus hamarosan polgárháborúvá fajul. Navi Pillay, az ENSZ emberi jogi főbiztosa hétfőn arra figyelmeztetett, hogy az Aszadhoz hű erők kihasználhatják az ENSZ Biztonsági Tanácsának döntésképtelenségét, és minden erejüket mozgósíthatják a lázadók leverésére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.