Hírek
2011. December 10. 14:51, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
5 milliárd euró hitelkeretre lenne szüksége Magyarországnak

A következő napokban megkezdődnek a tárgyalások a Nemzetközi Valutalappal az új magyar hitelkeretről.
Eközben a kormány a hitelminősítőkkel és a nagybefektetőkkel is szeretné a kapcsolatot felvenni, amit egyértelműen pozitív kezdeményezésnek tartanak a piacon – írja a Magyar Hírlap.
A Nemzetközi Valutaalap és az Európai Bizottság november 21-én kapott egy esetleges pénzügyi segítségre vonatkozó kérést a magyar hatóságoktól, amelyek jelezték, hogy az IMF és az Európai Bizottság által esetlegesen nyújtandó támogatást elővigyázatosságiként kezelnék.
Egyébként a magyar állam 2012-ben esedékes devizaalapú törlesztési kötelezettsége mintegy 4,7 milliárd euró. A legtöbb piaci szakértő egyetért abban, hogy ötmilliárd euró valutaalapos hitelkeretre lenne szüksége Magyarországnak. Ráadásul a Nemzetközi Valutaalap mintegy négyszázalékos kamaton folyósítaná a pénzügyi kölcsönt, ami pont a fele az állampapírok után fizetendő nyolcszázalékos hozamnak. Hétfőn Fellegi Tamás a kormány képviseletében Londonba utazik, s mindhárom hitelminősítővel találkozik, s nagybefektetőkkel is egyeztet, akik a régiónkban befektetésekkel rendelkeznek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok
2025. Április 16. 07:30, szerda | Belföld
Versenyfelügyeleti eljárást indított a GVH a Spar és az Auchan ellen
2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban